Boya ve Alçı

alciAlçıpan Bölme Duvar

     Boya ve Alçı Gebze Yapılarda kullanılacak malzemelerin seçiminde ise enerji-malzeme üretim teknikleri dikkate alınmalı, karbondioksit ile hava ve çevre kirlenmesi dengeleri hesaba katılmalıdır. Alternatiflerden en az zararlısı seçilmelidir. Bu nedenle mimarlar, mühendisler ve tüketiciler yapı malzemelerini seçerken üretim aşamasında en az enerji kullanan, çevre ile uyumlu malzemeleri seçmek durumundadırlar. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki yapılardaki ısı kaybının başlıca sebebi: ısı yalıtım malzemesi ile sıvanmamış duvar ve yüzeylerdir. Çünkü ısının yüzde 35’i yalıtım gücü olmayan duvar ve yüzeylerden kaybedilmektedir. Yalıtımın olmayışı, kapalı mekanları ısıtmak için yapılan harcamalara gereksiz bir yük, ülke ekonomisine büyük bir zarardır.

Boya ve Alçı Gebze  İnsan yaşama ortamına kendi istekleri yönünde değiştirirken doğadan kopmamaya ve doğaya zarar vermemeye özen göstermek zorundadır. Boya ve Alçı Gebze Eğer üretimi ve işlenmesi sırasında en az enerji harcanan, kullanım ömrünü tamamlayınca doğa tarafından kolayca dönüşüme uğratılan, hem üretim aşamasında, hem de yakılması sırasında doğayı kirletmeyen ve kanserojen maddelerin ortaya çıkmasına neden olmayan malzemeler seçmeye özen gösterilirse doğal dengeyi korumaya katkıda bulunmuş oluruz. Boya ve Alçı Gebze Yapı biyolojisi açısından alçı ve alçı türevi ürünlerin değerlendirmesini yapabilmek için bazı ölçütlerin önceden belirlenmiş olması gerekmektedir. Alçı, inorganik bir madde olduğu için yanmaz. Yapı gereçlerinin yanıcılık açısından değerlendirilmesinde alçı, “A1 sınıfı Yanmaz” bir malzeme olarak gruplandırılır. Boya ve Alçı Gebze Bir yangın anında alevle karşılaşan alçı, boşluklarındaki nem ile bünyesindeki kristal suyu ayrıştırmak için ısı enerjisinin büyük bir bölümünü emer. Boya ve Alçı Gebze Ayrışan ve buharlaşan su, alev ile alçı arasında bir buhar tabakası oluşur. Yangın başladıktan 2 saat sonra yangın yüzeyinde 1040 santigrat dereceye ulaşan ısı, 5 santimlik alçı duvarda arka yüzeye 54 santigrat derece olarak aktarılır.İnsan yaşama ortamını kendi istekleri yönünde değiştirirken doğadan kopmamaya ve doğaya zarar vermemeye özen göstermek zorundadır.

Eğer üretimi ve işlenmesi sırasında en az enerji harcanan, kullanım ömrünü tamamlayınca doğa tarafından kolayca dönüşüme uğratılan, hem üretim  aşamasında, hem de yakılması sırasında doğayı kirletmeyen ve kanserojen maddelerin ortaya çıkmasına  neden olmayan malzemeler seçmeye özen gösterilirse doğal dengeyi korumaya katkıda bulunmuş oluruz. Bu gün bunun için elimizden geleni yapmazsak yarınlarımızı yok etmekte olduğunuzu biliniz. Boya ve Alçı Gebze Yapı biyolojisi açısından alçı ve alçı türevi ürünlerin değerlendirmesini yapabilmek için  bazı ölçütlerin önceden belirlenmiş olması gerekmektedir.

Yerden tavana oda bölümlendirmeleri için aynı tarzda üretilmiş ahşap, kumaş, cam materyalleriyle oluşturulan bir sistemdir. Jaluzi kumandası ile kullanım kolaylığı sağlar. Pompalı ve kasalı kapı sistemiyle ister cam, ister aliminyum, ister ahşap kapı alternatifleri oluşturulabilir. Kurulumu sorunsuz ve kolaydır. Zarif yapısı ve ince kesiti sayesinde mekandan yer kaybettirmeden bölümler oluşturulur. Demonte oluşu nedeniyle farklı zamanlarda farklı alternatif oluşturmaya imkan sağlar. Yer ve tavan destek parçaları ile zemin, tavan bozukluklarını minimize eder. İsteğe bağlı ses ve ısı izolasyonu sistemleri uygulanabilir.