Laminat Parke

laminat parke  Laminat parkelerin üzerinde aşırı derecede yürünmesi, ayakkabı altındaki kum ve çakıl  parçaların bulunması parke yüzeyinin aşınmasına ve renk tonu farklılığına sebep olur. Laminant Parke Gebze Parke yüzeylerinde temizlik işlemi esnasında çizilmelere sebebiyet vermemek için saf sirke veya ılık su ile ıslatılarak sıkılmış bir bez kullanılmalı, nemli bez temizliğini kuru bez  takip etmelidir diyor.

     Laminant Parke Gebze Darbelere ve ağır yüklemelere karşı dayanıklı, mobilyaların ağırlıklarından dolayı meydana gelebilecek izlerin hiçbirini yüzeyinde barındırmaz. Parıldayan sigara külü ve yanık lekeleri bırakmaz. Laminant Parke Gebze zemin kaplamaları aleve dayanıklıdır.  Darbeye dayanıklı etki ve basınç rezistanslı. Çizilmelere karşı dayanıklı ve aşınma riskine bağlı olarak yüzey kaplaması sert ve dayanıklıdır.  Darbelere ve ağır yüklemelere karşı dayanıklı, mobilyaların ağırlıklarından dolayı meydana gelebilecek izlerin hiçbirini yüzeyinde barındırmaz. Parıldayan sigara külü ve yanık lekeleri bırakmaz. Laminant Parke Gebze yapıları kesinlikle zemin kaplamaları aleve dayanıklıdır. Lamine edilmiş zeminler nem düzeyindeki değişikliklerden pek etkilenmez. Toprak seviyesi, üstü veya altında kurulumları yapılabilir. Daha kalın üst yüzeyli bazı lamine lamine edilmiş ahşap zeminler, üç defaya kadar zımparalanabilir. Bazılarıysa beş defa sistre edilebilir. Her bir laminat parke imalatçısının kendine özgü montaj prosedürü mevcuttur. Laminat Parke Gebze  Ancak birbirleri arasında az da olsa kabul ettikleri birkaç ortak nokta bulunmaktadır. Bunlar; parkelerin tamamının zemine temas edebilmesi için zeminin düzgün olmasının gerekliliği, zeminin düzgünlüğünün kontrol edilmesinde metrede 0.3 mmlik mastar yüksekliğinin esas alınması, parkenin kanar duvara temas etmemesi veya çok yakın olmaması gibi noktalardır Laminat Parke Gebze sayesinde Laminat parkelerin en büyük avantajlarından biri yüzeylerinin rutubet tutmamalarıdır.

Ancak parkenin öz kısmına rutubet ulaşması durumunda zararlar oluşabilmektedir. Yüzeye dökülen sıvının öze ulaşma riski daima vardır. Laminat parkeler masif parkeler gibi birkaç yılda bir zımparalama ve yeniden vernikleme gerektirmez. Rutin temizleme işlemleri mümkün olduğu kadar az nemli bir bez ile veya vakum sistemi ile gerçekleştirilmelidir. Laminat parkelerin tamir işlemleri masif parke den çok daha kolaydır. Ancak tamir işlemleri Laminat Parke Gebze gibi konusunda bilgili ve tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır.